קורסי לימוד צורפות ותכשיטנות

בוגרת בצלאל בעלת תעודת הוראה באומנות
המרכז ללימודי צורפות נוסד יחד עם הסטודיו והגלריה והוא חלק בלתי נפרד מהם. הניסיון והידע הרב של בעלת המקום ליאת ולדמן, בעלת תעודת הוראה באומנות ובוגרת בצלאל, מקנים לתלמידים את הבסיס לעבודת הצורפות והיצירה, כך שיוכלו לצאת בסיום הקורס עם תכשיטים שיוצרו במו ידיהם.

לימודי צורפות כהעשרה ומקצוע
בסטודיו מתקיים מגוון רחב של קורסים, שמאפשרים לתלמידים להתפתח ולעסוק בעיצוב תכשיטים כמקצוע או כתחביב. במסגרת הקורסים, נלמדות טכניקות רבות, המותאמות לתכשיטים אותם מבקשים התלמידים לייצר וליצור. הסטודיו מאובזר בכלים וחומרי גלם מקצועיים, הדרושים לצורך השלמת תהליך ייצור התכשיטים והם עומדים לרשות התלמידים.

 ספריה ועמוד פייסבוק להעשרה
על מנת להעשיר את מקורות ההשראה של התלמידים, קיימת בסטודיו ספרייה מקצועית עשירה, העומדת לרשות התלמידים והם עושים שימוש חופשי בספרים, לצורכי למידה והעשרה. לרשות התלמידים הקמנו עמוד פייסבוק עשיר בתכנים, שם ניתן לקרוא כתבות מקצועיות ולקבל קישורים לאתרים רלוונטיים בתחום.

למידה אישית ואינטימית
על מנת שנוכל להעניק את היחס המלא לכל תלמיד ותלמידה שלנו, מספר התלמידים בכל קורס מוגבל לשבעה  תלמידים, העובדים כל אחד בעמדת עבודה משלו המצוידת בכל הנדרש. כל תלמיד זוכה להכשרה וליווי על פי קצב ההתקדמות שלו ובהתאם לתכשיט אותו הוא בוחר ליצר. בעת ההרשמה מתחייבים התלמידים לחודש לימודים, כדי שנוכל להבטיח את מקומם בעמדת עבודה מותאמת אישית. ניתן לחדש התחייבות זו בתחילת החודש העוקב.

 

 

הכשרה בסיסית

קורס ההכשרה הבסיסית מתקיים במשך ארבעה מפגשים חודשיים, על פני שמונה חודשי לימוד ובמסגרתו אנו מקנים לתלמידים את הכלים הבסיסיים הנחוצים להם לשם עיצוב וייצור תכשיטים. בתום הקורס יהיו בידי התלמידים הידע והכלים הבסיסיים לשם עבודה בסדנה ותינתן להם האפשרות להמשיך לקורס מתקדם, על מנת לפתח את היכולות ולהתפתח מקצועית.

מה נלמד בקורס הבסיסי

1. מבוא בתכנון ועיצוב התכשיט, החל מתהליך הרישום ועד תהליך העתקת הרישום אל החומר

2. שלבי העבודה השונים בעיצוב התכשיט

3. לימוד טכניקות עבודה מגוונות בהתייחס לחומרים מהם מעצבים את התכשיט, סוג התכשיט והתקציב הדרוש להכנתו

4. לימודי טכניקות השימוש בכלי העבודה, לרבות ניסור, פיצור, שיוף, ליטוש, הברקות

5. לימוד הלחמה בהתייחס לחומרים מגוונים

במהלך הקורס מייצרים התלמידים תכשיטים בהתאם להנחיות ולהתקדמות הלימודים ולאחר מספר שיעורים, הם  יכולים לצאת לדרך ולייצר תכשיטים פרי עיצובם האישי.

הכשרה והתמקצעות למתקדמים

קורס זה מיועד לבוגרי קורס ההכשרה הבסיסי ו/או לבעלי ידע קודם בתחום הצורפות ועיצוב תכשיטים. הקורס מתקיים במשך ארבעה מפגשים חודשיים, על פני כשמונה חודשי לימוד. במסגרת הקורס עוברים התלמידים הכשרה מקצועית בטכניקות מתקדמות ומורכבות בעיצוב וייצור תכשיטים. החומר הנלמד בקורס מועבר בהתאם לרמה האישית של כל תלמיד ותלמידה.

תכני ההכשרה

הקורס יעסוק בתורת ההלחמות – עדינות ומורכבות, טבעות פריסה, חיבורים קרים, חוליות וחיבוריהם לצמיד או שרשרת, שילוב צירים בתכשיטים, עבודה במכבש ליצירת נפח במוצר, מוקומה- שילוב בין מספר מתכות, פאטינות כימיות- צביעה טבעית של מתכות, ועוד. הקורס מקנה ידע בסיסי בשכפול וביציקה ולאורך הקורס יוצרים התלמידים תכשיטים בטכניקות הלימוד המגוונות.

הכשרה מקצועית לצורפים

הקורס מיועד לבוגרי הקורס המתקדם ו/או לבעלי ידע נרחב בתחום הצורפות. מטרת הקורס להקנות כלים ליצירת קולקציית תכשיטים, על פי בחירתכם וסגנונכם האישי, תוך שימוש בטכניקות שנלמדו בקורסים הקודמים .במהלך הקורס ידמה התלמיד את עבודתו בייצור הקולקציה לעבודה ב"עולם האמתי", כך שההשכרה עוסקת  למעשה בכל טווח העשייה, החל מסקיצות ועד לתכשיט מוגמר, התמודדות עם קשיים ועמידה בלוחות זמנים.

הטכניקות הנלמדת בקורס
אמייל חם- ציפוי זכוכית על גבי מתכת. שימוש באמייל מאפשר שילוב של צבע במתכת, כפן נוסף בעיצוב הסופי של התכשיט.
צריבות עומק– העברת דימוי למתכת ע"י שימוש בצריבת עומק. טכניקה זו מאפשרת העברת ציור, טקסט וטקסטורה על גבי המתכת כמו כן ניתן להשתמש בה לשם יצירת מודל ליציקה.
שעווה- הגילוף בשעווה מאפשר בניית גופים תלת ממדיים פיסוליים וזורמים ללא המגבלות הקיימות במתכת. נלמד על סוגי שעווה, בניית מבנים נפחיים, בניית טבעות ייחודיות, תבליטים והכנה ליציקה.

לבוגרי הקורס תוענק תעודת גמר מטעם סטודיו ליאת ולדמן לעיצוב תכשיטים. בתעודה ירשמו ההכשרות והנושאים שנרכשו מתחילת הלימודים בסטודיו, יפורטו התחומים שנלמדו ומשך תקופת הלימודים (התעודה אינה מוכרת)

המתנה המושלמת- קורס עיצוב תכשיטים

הפתרון המושלם למתנה מקורית וייחודית להעניק ליקירכם הוא קורס צורפות והכנת תכשיטים. חוויה ייחודית ובלתי נשכחת, המעניקה לו זמן איכות לעצמו וניצול מהנה ומעשיר של זמן הפנאי.  הנושאים יותאמו למקבל המתנה  ביחד אתכם, על מנת שנוכל לבנות עבורו חבילת שיעורי צורפות, בהם יפתח עבורו חלון לעולם הצורפות המרתק…
אין צורך בידע קודם, רק ברצון לשמח את מקבל המתנה. מניסיון שלנו, רוב הסיכויים כי בזכותכם מקבל המתנה יישבה בקסם וימשיך לצרוף תכשיטים להנאתו.
צפו לתכשיט כאות תודה!

צורפים קשר זוגי

בואו לעצב את טבעות הנישואין שלכם-בעצמכם!
לכם, הזוג האוהב העומד להיכנס מתחת לחופה, הכנו קורס נפלא, שייתן עוד גוון של רומנטיקה לחיי הנישואין שבפתח. בסדנה משותפת נלמד אתכם אחד על אחד להכין לבן זוגכם את הטבעת אותה יענוד לאחר שבירת הכוס ועד הנצח. לא נדרש ניסיון או ידע קודם וגם לא נדרשות יכולות טכניות, רק אהבה גדולה אחד לשני וכמה שעות איכות פנויות. על מנת שתעמדו בזמנים, עליכם להירשם ולהתחיל את הקורס כשלושה חודשים לפני מועד החופה.

חוויית יצירה ייחודית להורים ומזכרת נצחית ומושלמת מהילדות

מאז שהפכתי לאימא אני נוצרת קרוב ללבי את יצירותיהן הראשונות של בנותיי, כותבת את מילותיהן המצחיקות ואת השאלות התמימות למזכרת. ליצירות הראשונות של ילידנו ערך רגשי רב ומשם התגבש הרעיון לסדנה מיוחדת זו.
אני מתרגשת להזמינכם לסדנה חווייתית בת מפגש אחד בו תוכלו להפוך פריטים מציורם של ילדיכם או את טביעת כף ידם/רגלם של הקטנטנים למוצר מוגמר ונצחי. המוצר יכול להיות תכשיט (סיכה, תליון), קישוט מגנטי, מחזיק מפתחות או תמונה, והכל ממתכת.

תיאור הסדנה:
בסדנה יוכל כל הורה ליצור ממתכת את טביעת כף רגלו או ידו של ילדו בגודל אמתי לאותו הזמן או לחלופין פריט מתוך ציור שצייר.
על המשתתפים בסדנה להביא עמם מראש ציור מתאים או לרשום את פריסת כף היד או הרגל לבחירתם.
משך הסדנה: כשעתיים

להרשמה ומידע נוסף לקורסים שלי , אנא השאר/י פרטיך ואחזור אליך בהקדם

קידום אורגני | WEBS