עגלת הקניות

העגלה שלך ריקה

הוספת מוצרים נוספים

איך מנקים תכשיטי כסף?


גם את מכורה לתכשיטי כסף?

את לא לבד!

נשים רבות מעדיפות לרכוש תכשיטי כסף, בשל מחירם הנוח והאפשרות לרכוש כמות גדולה

תכשיטי כסף נוטים להתחמצן ולהשחיר עם הזמן בשל מגע עם זיעה או חשיפתם לאוויר, במיוחד כאשר מזג האוויר חם ואחוזי הלחות גבוהים. ישנם נשים שאצלן התכשיט ישחיר מעט יותר, בשל הזעה מוגברת, ואצל חלקן התכשיט כמעט ולא ישחיר. בימי החורף תכשיטי הכסף כמעט ואינם משחירים, אלא יותר בקיץ. אולם, חשוב שתדעי שהחמצון שלהם אינו קשור כלל לאיכות הכסף, ותמיד תוכלי בכמה דקות בודדות להחזיר את הברק הטבעי לתכשיט. 

שמירה על תכשיטי כסף:

  • הימנעי ממריחת קרם גוף, דיאודורנט או בושם על התכשיט. העדיפי להתיז בושם מתחת לאוזניים, רחוק מהעגילים ומהשרשרת הכסף. 
  • תכשיטי כסף דורשים מקום של כבוד, ולכן אחסני אותם בנפרד מיתר התכשיטים. דעי שהם לא חברים כאשר הם מאוחסנים יחד ועשויים להשחיר. 
  • אחסני את תכשיטי הכסף במקום ללא לחות, כמו בתוך פיסת בד בקופסה סגורה.
  • לפני ביצוע פעילות גופנית, הסירי את תכשיטי הכסף, כך שהם לא יהיו חשופים לזיעה שעשויה לגרום להם להשחיר. 
  • טרם לישת בצק, הקפידי להסיר את טבעות הכסף, כך תוכלי למנוע חדירה של שאריות בצק בחריצים הקטנים. 
  • כסף אוהב מים, ולכן הקפידי להפגיש את התכשיטים עם מים. הטבילות עוזרות להבריק אותם. 

עדיין התכשיט השחיר? אל תיבהלי! כמה דקות והוא חוזר להיות חדש!
אופציה 1 
ערבבי מים פושרים עם סבון כלים או חומר ייעודי והברישי עם מברשת שיניים קטנה ורכה. דעי כי סיבי המברשת מאפשרת לנקות ביסודיות גם תכשיטים המכילים חריצים קטנים ודוגמאות מורכבות. במידה והלכלוך לא ירד, השרי אותו בקערה עם מים פושרים לכמה דקות, והברישי שוב עם מברשת השיניים. 
אופציה 2 
עטפי את התכשיט בנייר כסף והכניס אותו לכוס זכוכית או לקערה מזכוכית. פזרי מעל התכשיט מעט אבקת סודה לשתייה ושפכי מים רותחים עד שהתכשיט יכוסה לגמרי. ניר הכסף יתחיל להשחיר ולהוציא גופרית שתסיר את הכתמים השחורים מהתכשיט שלך. לאחר מספר דקות הוציאי את התכשיט, שטפי אותו היטב במים והנה לך תכשיט נוצץ, ממש כמו חדש. 
אופציה 3 
תכשירי ניקוי או מתליות מיוחדות – תוכלי לרכוש בחנויות שונות תכשירי ניקוי ייעודיים לתכשיטי כסף, אך חשוב מאוד לשים לב להוראות היצרן. 
בהצלחה! 

ניקוי תכשיטי זהב:

הזהב הוא "מתכת אצילית", אשר אינה מתרכבת בקלות עם מתכות אחרות ואינה נוטה להתחמצן. הוא חומר עדין, טהור ונוח לעיבוד וריקוע. צבעו המקורי של הזהב הוא צהוב, וכדי ליצור תכשיטים מזהב בגוונים שונים או ליצור תכשיטי זהב צהוב שאינם על טהרת הזהב, יוצרים סגסוגת של זהב ומתכות אחרות. משום שרוב תכשיטי הזהב מיוצרים מסגסוגות, הם נוטים להתחמצן. כדי לשמור על צבעם המקורי, יש לאחסן תכשיטי זהב במקום יבש וקריר. בנוסף ניתן להשרות תכשיטים מזהב במים חמים וסבון או חומר עדין אחר. חשוב לייבשם לגמרי לאחר מכן באמצעות מטלית רכה, למניעת שריטות וכתמי מים. 

תכשיטים מזהב לבן

הזהב הלבן נפוץ לרוב בקרב הנשים העונדות טבעות, צמידים או עגילים. מדובר בסגסוגת של זהב צהוב עם מתכת נוספת, כגון כסף או פלטינה, לצורך הבהרת הזהב. מכיוון שלא ניתן ליצור זהב לבן מוחלט, מצפים את התכשיטים ברודיום, שהוא מתכת לבנה היקרה אף מהזהב. הרודיום נוטה להישחק עם הזמן והמתכת הזהובה מתגלה. הדרך היחידה להחזיר את צבעם המקורי של תכשיטים אלה היא רק באמצעות ציפוי מחדש של הרודיום.